Tiskové zprávy

MG - Nové MG3 - představení

26. 02. 2024 | MG3 | MY24 | Produktové

 

 • Značka MG představuje zcela nové MG3 s technologií pohonu Hybrid Plus
 • Zcela nový hatchback ze segmentu B se chlubí bohatou výbavou
 • Vůz navržený v typickém duchu MG pro „potěšení z jízdy“
 • Zahájení prodejů v ČR na přelomu května a června

 

Vyspělý hybridní pohon MG

Zcela nové MG3 představuje technicky vyspělý hybridní hatchback ze segmentu malých vozů, nabízející spojení jízdních schopností, hospodárnosti a kultivovanosti.

Při uvedení na trh budou v Evropě k dispozici tři výbavové linie, ve všech případech ve spojení se zcela novým pohonem Hybrid Plus. V porovnání s ostatními hybridy ze segmentu malých vozů použilo MG větší baterii pohonu a výkonnější elektromotor.

Hatchback segmentu B je velmi prostorný, ale zachovává si kompaktní vnější rozměry, díky nimž je tento model ideální pro účely cestování ve městě. MG3 Hybrid Plus s bohatou vnitřní výbavou a velkou nabídkou místa – na úrovni nejlepších v této třídě – přináší zákazníkům praktickou využitelnost i hospodárnost provozu. Přidanou hodnotu ještě zvyšuje tovární záruka na 7 let nebo 150 000 km již ve standardu.

 

„Zcela nové MG3 má všechny předpoklady stát se leaderem své třídy a nabízí zákazníkům spojení hospodárnosti a jízdních schopností díky atraktivnímu pohonu Hybrid Plus od MG,“ komentuje Martin Králíček, generální ředitel MG MOTOR ČR.

„MG3 je kultivovanější a zároveň zákazníkům přináší filozofii potěšení za volantem, pro značku MG typickou. Je dále skvěle vybaveno luxusními prvky interiéru i bezpečnostními systémy MG Pilot.“

 

MG3 ve stručnosti

 • Vyspělý hybridní pohon nabízí hospodárnost, kultivovanost a jízdní vlastnosti
 • Nejlépe akcelerující hatchback v segmentu B přináší výhody reálně využitelné v každodenním provozu
 • Výrazně větší kapacita baterie, než u konkurentů umožňuje delší bezemisní cestování
 • Součástí všestranného hybridního systému je samostatný generátor energie na podporu různých režimů hybridního pohonu
 • Možnost volby mezi různými stupni výbavy pro ještě vyšší přidanou hodnotu
 • Dvojice LED displejů v interiéru MG3 evokuje pocit luxusu
 • Technologie MG iSMART a MG Pilot nabízejí konektivitu a vyšší úroveň bezpečnosti
 • Větší rozměry znamenají více místa pro posádku i zavazadla

 

Nejmodernější pohon Hybrid Plus

Ve zcela novém MG3 se poprvé představuje technologie Hybrid Plus od MG. Současně se jedná o první model značky MG s klasickým hybridním systémem pohonu. Nový systém Hybrid Plus zahrnuje pětici klíčových součástí – spalovací motor, převodovku, baterii pohonu, elektromotor a generátor energie.

Elektrifikovaná technologie i přes důraz na provozní hospodárnost nabízí vynikající jízdní dynamiku. MG3 s pohonem Hybrid Plus od MG nově představuje nejlépe akcelerující hybrid ze segmentu malých vozů; ve zrychlení z 0-100 km/h (8,0 s) je bezmála o dvě sekundy rychlejší než konkurenti. Neméně pozoruhodné je pružné zrychlení z 80 na 120 km/h na rychlostních komunikacích – pouhých 5,0 sekund; opět přibližně o dvě sekundy méně než u konkurence.

MG3 Hybrid Plus se systémovým výkonem 143 kW dosahuje spotřeby 4,4 l/100 km při emisích CO2 na úrovni 100 g/km*. K tomu napomáhá baterie pohonu o kapacitě 1,83 kWh, podporující poměrně dlouhý čistě elektrický dojezd – a výrazně snižující spotřebu paliva.

Zcela nové MG3 používá benzínový motor 1,5 litru o výkonu 75 kW ve spojení s 100kW elektromotorem, jakož i samostatný generátor energie 45 kW na podporu různých provozních režimů pohonu. Díky tomu dosahuje jízdních schopností na vrcholu třídy malých hybridních hatchbacků, ale současně umožňuje vysokou provozní flexibilitu za všech jízdních podmínek.

 

MG3 tak podporuje následující jízdní režimy, nastavované automaticky systémem pohonu Hybrid Plus:

 

 • EV – čistě elektrický pohon, dokud to stav nabití baterie umožňuje.
 • Series (Sériový) – výkon spalovacího motoru se předává generátoru energie, který napájí elektromotor sloužící k pohonu vozidla.
 • Series and Charge (Sériový s dobíjením) – sériový hybridní režim plus dobíjení baterie za nižšího zatížení.
 • Drive and Charge (Jízda a dobíjení) – spalovací motor pohání kola vozu, ale současně dobíjí baterii prostřednictvím generátoru energie.
 • Parallel (Paralelní) – kola jsou poháněna spalovacím motorem i elektromotorem.

 

Se samotným elektromotorem se vůz rozjede až na 80 km/h a díky hybridní baterii pohonu o vysoké kapacitě dovoluje cestovat delší dobu zcela bez emisí.

Benzínový čtyřválec 1,5 litru s mimořádně vysokou termodynamickou účinností (41 %) pracuje s Atkinsonovým cyklem a dosahuje výkonu 75 kW (102 koní). Pohon Hybrid Plus dále díky elektromotoru o výkonu 100 kW zprostředkuje dostatečnou výkonovou kapacitu v celém spektru otáček.

Díky zástavbě výkonnějšího elektromotoru je možné velký podíl zvýšených nároků na výkon – například při zrychlování – obsloužit pomocí elektřiny, kdy benzínový motor zajišťuje pouze hladkou podporu s vysokou účinností, případně přichází ke slovu za vyšších cestovních rychlostí.

Spalovací motor je spojen s třístupňovou automatickou převodovkou, která zprostředkuje hospodárný provoz a cestovní pohodlí.

V porovnání s variátorovými převodovkami (CVT), které u hybridních vozů obvykle vídáme, má převodovka MG několik klíčových výhod. MG3 v první řadě nabízí agilní akceleraci a vysokou efektivitu, na rozdíl od klasických hybridů s typickou prodlevou po sešlápnutí akceleračního pedálu.

Odezvu MG3 si řidič navíc může uzpůsobit pomocí trojice jízdních režimů – Eco, Standard a Sport. Režim Eco je nastaven pro optimální spotřebu paliva a nabízí jemnější reakce škrticí klapky; režim Standard, spojující hospodárnost a jízdní schopnosti, pokrývá většinu obvyklých potřeb při cestování. V režimu Sport jsou reakce agilnější, kdy vozidlo optimálně využívá systémový výkon a svými dynamickými schopnostmi se řadí na vrchol hybridních hatchbacků v automobilovém segmentu B.

Jízdní dynamika a kultivované chování

Díky spolupráci konstruktérů MG v Evropě a Číně, resp. odladění podvozku a systému zavěšení kol podle nároků různých trhů, se zcela nové MG3 chlubí dynamickými jízdními schopnostmi i vysokou mírou pohodlí.

MG3 s kompaktními rozměry a agilním nastavením nabídne kultivované cestování při zachování radosti za volantem, typické pro vozy MG. S výhodou využívá nové ultra tuhé komponenty podvozku; při návrhu prvků zavěšení kol byly zohledněny požadavky na snížení hmotnosti a zlepšení přilnavosti ve prospěch dynamického jízdního chování a pohodlného cestování.

Zcela nové MG3 nabízí optimální vyvážení pohodlí a dynamiky, částečně díky novému hybridnímu pohonu se schopností krátkodobě cestovat na samotnou elektřinu, jakož i novou úroveň kultivovanosti a schopnosti potlačovat hluk. Konstruktéři se zaměřili na uložení spalovacího motoru a úchyty prvků zavěšení, akusticky pohltivé materiály a konstrukci hnacího ústrojí s cílem snížit hladinu hluku, vibrací a projevů nekultivovanosti ve prospěch luxusního požitku z jízdy.

Mimořádné technologie a výbava

Zcela nové MG3 nabídne evropským zákazníkům tři výbavové stupně. Všechny nabízené varianty budou směle konkurovat jiným modelům segmentu B ve smyslu standardně nabízených technologií i prvků výbavy.

Z nejnápadnějších prvků jmenujme kokpit s dvojicí LED displejů. V kapličce před řidičem je 7" digitální přístrojový štít a dále je k dispozici 10,25" centrální LED obrazovka infotainmentu. Návrháři MG vylepšili grafiku i odezvu obou plovoucích obrazovek a současně zachovali sestavu klávesových ovladačů na středovém panelu ve prospěch bezpečnosti a pohodlí při řízení.

Standardem je navigační systém, stejně jako podpora připojení chytrých telefonů prostřednictvím technologií Apple CarPlay a Android Auto. MG iSMART nabízí zájemcům o MG3 funkce konektivity a další prvky obvykle spojované s luxusními modely.

Z dalších prvků výbavy jmenujme například klimatizaci, audiosystém se šesti reproduktory a připojením přes Bluetooth, čtyři porty USB a zadní parkovací senzory včetně kamery. Ve vyšších výbavových liniích najdeme i čalounění ze syntetické kůže, systém bezklíčového vstupu, vyhřívání předních sedadel, vyhřívání volantu a 360° kameru se zadními parkovacími senzory.

Výhodou MG3 jsou dále pokročilé systémy na podporu řízení (ADAS). Vyšší míru bezpečnosti zprostředkuje technologie MG Pilot, která zahrnuje systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu se systémem varování při opuštění jízdního pruhu, adaptivní tempomat, prediktivní varování před čelní srážkou a asistent pro jízdu v koloně.

 

Nový a moderní design

Model MG3, navržený od základů jako nový vůz, je delší a širší než předchůdce,
a nabízí tak cestujícím více místa v interiéru a současně největší zavazadelník
v segmentu malých vozů s hybridním pohonem.

Zcela nové MG3, jehož návrhem bylo pověřeno šanghajské studio MG, přichází
s řadou volitelných stylistických prvků včetně kol z lehké slitiny, LED světlometů
a nové palety barev.

Evropští zákazníci mají na výběr sedm variant lakování: bílou York, modrou St Moritz, karmínově červenou Flaming, žlutou Morning, perleťově černou, stříbrnou Blade
a šedou Hampstead.

Technické údaje

 

 

MG3 Hybrid Plus

Pohon

Klasický hybrid

Spalovací motor

Benz. čtyřválec 1,5l s Atkinsonovým cyklem

Max. výkon (kW)

75

Max. točivý moment motoru (Nm)

128

Max. výkon elektromotoru (kW)

100

Max. točivý moment elektromotoru (Nm)

250

Max. systémový výkon (kW)

143

Převodovka

Třístupňová automatická

Kapacita baterie

1,83 kWh – 350 V

Poháněná kola

Přední

 

 

Nejvyšší rychlost (km/h)

170

Zrychlení 0–100 km/h

8,0 s

Pružné zrychlení 80–120 km/h

5,0 s

Emise CO2 (g/km)     

100*

Spotřeba paliva (l/100 km)

4,4*

 

 

Výška (mm)

1 502

Délka (mm)

4 113

Šířka (mm)

1 797

Rozvor (mm)

2 570

Celková hmotnost vozu (kg)

1 285

Objem zavazadelníku (litry)

293

Počet míst

5

* Předmětem homologace WLTP

 

O značce MG

Společnost MG Motor, založená v roce 1924, se chlubí bezmála stoletou historií. Naše kořeny sahají až k našemu průkopnickému projektu, kterým byl sportovní vůz MG 14/28 Super Sports, mistrovský kousek navržený proslulým konstruktérem Cecilem Kimberem. Naše zaměření, postavené na inovacích a poháněné zasazením o budoucnost, prodělalo elektrizující posun k vizím udržitelné a dostupné mobility pro všechny.

Naše dnešní hodnoty odráží oceňovaný hatchback MG4 EV, který podtrhuje naše odhodlání nabízet progresivní, technologicky vyspělé a atraktivní elektromobily.

Cíl společnosti MG Motor zní jednoduše, ale je míněn se vší vážností: demokratizovat mobilitu. V naší různorodé modelové nabídce, zahrnující vozidla s benzínovým, elektrickým či hybridním pohonem, najdeme všestranné hatchbacky, praktické vozy kombi a prostorná SUV, pyšnící se nejmodernějšími technologiemi.

Každý model MG je ukázkou špičkového designu a chlubí se velkorysou tovární zárukou po dobu 7 let nebo 150 000 km.

 

Zahájení prodejů MG3 v ČR se očekává na přelomu května a června 2024.

 

 

 

 


Související fotografie

MG3

Podobné soubory

Ke stažení