Tiskové zprávy

MG - ZAHRANIČNÍ PRODEJ PŘESÁHL 1 000 000 VOZŮ

26. 07. 2022 | MY21 | O společnosti

 

Značka MG aktuálně oznámila, že v červenci 2022 přesáhl kumulativní zahraniční prodej modelů MG výši 1 000 000 vozů (bez čínského trhu) - to je důležitý milník ve vývoji značky!

 

  • V roce 2007 zahájilo MG novou cestu globální strategie a vstoupilo na jihoamerický trh
  • V roce 2012 se MG vrátilo do Velké Británie, kde značka vznikla
  • 2015, MG dorazilo na Střední východ
  • 2016, vstoupilo na trh v Austrálii
  • 2019, úspěšné představení v západní Evropě
  • 2020, otevření nabídky v Mexiku
  • 2021, MG působí již v 84 zemích světa
  • 2022, vstup na trhy střední a východní Evropy (region CEE)
  • Červenec 2022, zahájení prodejů v ČR a SR

 

MG nadále aktivně vstupuje na různé trhy po celém světě, rozšiřuje globální uspořádání a aktivity značky MG se již rozšířily na šest kontinentů!

Na oslavu tohoto historického okamžiku bylo vytvořeno video „MG's New Global Legendary Journey“

 

Nabídka MG v České republice a na Slovensku:

 

NOVÉ MG ZS

Nové ZS prošlo na jaře 2020 modernizací, plní roli skvělého zástupce segmentu B-SUV a nabízí velmi dobrou hodnotu za vynaložené peníze. ZS je současně obchodně nejúspěšnějším modelem MG a vůz byl pečlivě testován, a tedy také laděn v Evropě na britských silnicích. Kromě vysoké úrovně bezpečnosti si při jízdě posádka vychutná ideálně variabilní interiér a velký zavazadlový prostor. K pohonu slouží dva zážehové motory: menší přeplňovaný přímovstřikový tříválec o objemu 1,1 litru nabízí výkon 82 kW, a větší čtyřválec 1,5 litru. Kromě toho ale nejnověji existuje také elektrická verze ZS EV. Ta nabízí výkon 115 kW a na jedno nabití ujede až 440 km.

 

NOVÉ MG EHS

Nové EHS hned na první pohled zaujme svým atraktivním designem jasně ukazující na jeho SUV schopnosti. Při vývoji byla věnována značná pozornost kvalitě a výběru špičkových materiálů palubní desky i celého komfortního interiéru. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců. Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou a který dokáže do rychlosti 19,2 km/h auto sám zastavit. K detekování prostoru před vozem EHS využívá kombinace kamery a radaru. K pohonu HS / EHS slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 s výkonem 119 kW, nebo ve verzi PHEV plug-in hybridní hnací jednotka, která nabízí systémový výkon 190 kW. Čistě elektrický dojezd na jedno nabití činí 52 km.

MG se dobře prodává na cca deseti trzích západní Evropy s tržním podílem kolem dvou procent, což je skvělý výsledek a náročnost evropských zákazníků je nezpochybnitelná. Co se týká kvality, MG se směle vyrovná tradičním evropským i japonským značkám.

MG nabízí tovární záruku na 7 let nebo 150 000 km


Související video

Podobné soubory

Ke stažení