Tiskové zprávy

MG5_Electric

03. 10. 2023 | MG5 | MY23 | Produktové

 

Opravdové kombi se vším, co k tomu patří.

MG5 Electric, první 100% elektrické kombi na trhu

Vezměte rodinu na výlet - s výkonem až 177 koní, dojezdem 400 km (538 km ve městě) a možností rychlonabíjení už neexistují žádné bariéry. Zavazadlový prostor, který nabídne až 1367 litrů objemu si hravě poradí s vašimi zavazadly. Sportujete a potřebujete vozit kola či jiné rozměrné vybavení? MG5 umožnuje instalaci tažného zařízení i střešních nosičů. Opravdu jediný praktický elektromobil bez kompromisů.

Je pro vás automobil vaším pracovním místem? Řada firem dlouhodobě oceňuje výhody plynoucí z karoserie kombi. S MG5 Electric nyní mohou využívat výhody obou světů. Velký prostor a jízdní komfort kombi je zde spojen s dynamickými vlastnostmi, nízkými nároky na údržbu a návykovým jízdním projevem elektromobilu. A baterii dobijete z 10% na 80% kapacity jen za 35 minut. A pro toho kdo využije energii z auta pro jiné spotřebiče nabízí MG5 technologii V2L.

K dispozici je celá řada funkcí, které vám usnadní cestování – včetně naší inovativní jízdní a bezpečnostní technologie MG Pilot, aplikace iSMART nebo propojení s Android Auto nebo Apple Carplay. Dalším přesvědčivým argumentem ve prospěch MG5 je naše sedmiletá záruka, která vám zajistí klid na cestách.

Nové MG5 Electric se řadí k již druhé generaci elektromobilů MG a posouvá čistě elektrické cestování na novou úroveň. Prostorný a bohatě vybavený vůz, který je prvním čistě elektrickým kombi na evropském trhu, nabízí zájemcům o elektromobily více místa než kdy dříve.

Cestování usnadňuje celá řada funkcí včetně našeho pokrokového souboru asistenčních systémů MG Pilot a sestavy inteligentních technologií konektivity MG iSMART Lite. A pro váš klid na cestách je zde i rozsáhlá sedmiletá záruka MG.

Takže ať již vyrážíte na výlet s rodinou nebo se chystáte na obchodní cestu, do tohoto progresivního kombi vměstnáte všechny své blízké, resp. všechno, co byste mohli potřebovat.

Podmanivý aerodynamický design MG5 Electric je odrazem nové filozofie ‚Evolučního designu‘ značky MG. Tento progresivní přístup k cestování vozem, který na první místo klade potřeby člověka, spojuje praktické zaměření s high-tech estetikou. Výsledkem je automobil s moderním vzhledem, který přitom působí střízlivým dojmem, poskytuje maximální pohodlí a neodvádí tolik pozornost.

MG5 Electric s délkou přes 4,5 metru bylo navrženo pro rodiny, práci i všechny ostatní potřeby. V pohodlí v něm může cestovat až pět osob, kterým nabídne příkladné jízdní vlastnosti, jakož i spoustu místa v kufru pro zavazadla, materiál či další vybavení. Do zavazadelníku MG5 Electric o objemu 479 litrů poskládáte vše, co byste mohli potřebovat. Sklopením opěradel zadních sedadel dělených v poměru 60:40 získáte celkem až 1367 litrů, například pro velké krabice, jízdní kola či sportovní vybavení. Na střešní ližiny můžeme snadno připevnit nosič jízdních kol nebo střešní box, čímž uvolníte prostor uvnitř.

Díky výkonu 130 kW a zejména díky točivému momentu 280 Nm již ve spodním spektru otáček zrychlíte z 0 na 100 km/h za pouhých 8,3 sekund. MG5 Electric utáhne přívěs o hmotnosti 500 kg a na střeše uveze dalších 75 kg. Vždy se tak pohodlně dostanete všude tam, kde potřebujete být, včetně všech věcí, které potřebujete pobrat s sebou.

MG5 Electric vás spolehlivě dopraví do každého cíle. Vysokokapacitní baterie pohonu zajišťuje pohodlný dojezd až 400 km na jedno nabití (podle WLTP). Vůz kromě toho disponuje chytrými funkcemi, jejichž cílem je prodloužit dojezd na maximum. Například tři různé úrovně rekuperačního brzdění zvyšují efektivitu a optimalizují dobíjení baterie během jízdy.

Jednoduché je i dobíjení baterie. Pohodlné třífázové AC (střídavý proud, Mode 3) nabíjení MG5 Electric poskytuje nabíjecí výkon až 11 kW. Na druhé straně DC (stejnosměrný proud, Mode 4) rychlonabíjení s konektorem CCS a maximálním nabíjecím výkonem 87 kW dobije baterii z 10 % na 80 % za pouhých 35 minut. Což je zhruba tolik, kolik potřebujete k protažení nohou a vypití šálku kávy. Praktická sada technologií konektivity MG iSMART Lite vám zpříjemní každou cestu.

 

Inteligentní funkce pro MG5 Electric zahrnují například:

 • Vyhledávání vozidla pomocí mobilní aplikace
 • Dálkové ovládání některých základních funkcí
 • Kontrola stavu vozidla
 • Barevný dotykový displej 10,25" pro správu funkcí vozidla
 • Vyhledání nejbližší nabíjecí stanice
 • Management a plánování nabíjení vozidla

Všechny důležité funkce budete mít na dosah ruky na barevném dotykovém displeji 10,25" včetně DAB vysílání, Bluetooth® připojení, navigace, ovládání klimatizace, připojení přes Apple CarPlay® a Android Auto™ a řady dalších funkcí – abyste mohli současně sledovat dopravu i poslouchat své oblíbené skladby nebo vysílání. Praktický systém napájení V2L (vehicle-to-load) umožňuje používat baterii vozidla k napájení externích spotřebičů o maximálním příkonu až 2,2 kW, například elektrického kola nebo grilu. A hlavně vždy se můžete těšit na nízké provozní náklady MG5 Electric, ať již cestujete s rodinou nebo služebně.

 

MG Pilot zahrnuje následující podsystémy

 • Systém automatického nouzového brzdění (AEB)
 • Adaptivní tempomat (ACC)
 • Asistent pro jízdu v dopravní koloně (TJA)
 • Aktivní systém pro udržení jízdního pruhu (LKA)
 • Automatická dálková světla (IHC)
 • Inteligentní omezovač rychlosti (SAS)
 • Varování před čelní srážkou (FCW)
 • Rozpoznávání dopravních značek (TSR)
 • Varování před opuštěním jízdního pruhu (LDW)

 

 

 


Podobné soubory

Ke stažení

PDF